ממצב

הפודקאסט החדש מבית הפודיום של אלדד יניב וחברים - עם כל מה שקורה עכשיו ואשכרה מעניין אותנו. מבטיחים שיהיה קצבי, חכם, מעורר מחשבה, עם האנשים שאנחנו הכי רוצים לשמוע מה שיש להם להגיד - למרות שלא בטוח שנסכים איתם. בלי קשקושים, כותרות דרמטיות ופייק ניוז. פשוט נעים ובגובה העיניים.

Listen on:

  • Apple Podcasts
  • Google Podcasts
  • Podbean App
  • Spotify

Episodes

4 days ago

חיית הטוויטר והאופוזיציונרית מספר אחת הגיעה למהדורת הבחירות שלנו כדי להסביר למה היא היחידה שיכולה לתפור ממשלה ללפיד כמו שהוא תפר לבנט בזמנו. למה אבא של עדי מטבריה בחיים לא יצביע למרצ למרות שהיא כביכול מתיימרת לייצג אותו ומה התשובה של זהבה על היעדר האהדה לה ולמרצ בפריפריה. למה היא חושבת שהשיח על ביבי-לא ביבי הוא הרבה יותר משיח פרסונלי ומה הקשר בין הטראומה שלה מדגים לפנתרה של נועה קירל?  אלדד מעריץ אז זאת לא חוכמה, אבל איך היא הצליחה לשכנע (במעט) את עדי?

Saturday Sep 24, 2022

בכיר הפרשנים הפוליטיים בישראל עמית סגל חושב שחוץ מזה שנמאס לו לסקר עוד סבב בחירות, ישראל הרוויחה מהסבב האינסופי הזה: הערבים רוצים שותפות, והחרדים הפכו לציונים. זה יכול היה לקחת דור עד שזה היה קורה, אבל המאבק ביבי-רק-לא ביבי חייב פשרות אידיאולוגיות בלתי נתפסות. לדעתו, ביבי ולפיד הם המנהיגים האחרונים של מפלגות גדולות. אחריהם: ישראל תתפצל למפלגות בינוניות וקטנות וממשלות קואליציוניות ישתנו מכהונה לכהונה

Monday Sep 19, 2022

אלדד ועדי החליטו לשבת עם איתמר בן גביר לשיחה ארוכה ולהבין פעם אחת ולתמיד האם הוא באמת השתנה או שסתם זורק ססמאות. מה הוא באמת חושב על הקהילה הלהט״בית. מה דעתו על טיפולי המרה. האם לנשים מגיעות כל הזכויות. עד כמה שמאלנים צריכים לפחד ממנו. ואת מי הוא מתכנן לגרש אם בכלל או שזה קשקוש בלבוש. האמת? שיחה שאתם חייבים להקשיב לה מתחילתה ועד סופה.

Monday Sep 05, 2022

למרות שאלדד חשב שלהכניס פוליטיקה לפודקאסט זאת טעות - הסקרים המתישים, הסיסמאות שעבר זמנן והביבי-לא ביבי לא השאירו לנו ברירה, ואם כן קבלו את הפרק הראשון במהדורת הבחירות הכי טיפשיות שהיו לנו כאן (בינתיים): ממצב, סיבוב 5 - עם עדי ששון ואלדד יניב.והפעם: מי מפעיל את כוכבת הטיקטוק שפרצה לאולפנים בסערה אחרי שהסתבר שהיא סוחפת כבר לא פחות ממנדט וחצי בסקרים? מי מממן אותה, האם אבא שלה מיליונר, מה הסיפור עם שם המשפחה, על מה היא תפיל ממשלה אם יזדמן לה, וגם - מה היא עשתה היום בבוקר ולמה היא לא עוקבת אחרי אף אחד ברשתות?

Sunday Aug 28, 2022

כוכב הצינור ואחד העיתונאים החשובים על המסך הסכים להפוך למרואיין לשעה אחת כדי לספר על החוויות שלו בתור אחד מאנשי התקשורת הבולטים שהניעו פה מהפכות ופרסמו תחקירים שלא היו קורים בשום מקום אחר. על מחאות הטונה והפסטה שהשאירו למהדורות המרכזיות אבק בסיקור ובטיפול ביוקר המחיה, האייטמים (המפתיעים) שזכו אצלו לרייטינג הגבוה ביותר ומערכות הבחירות המתסכלות שעסוקות רק בביבי-לא ביבי ומשאירות את כל הסוגיות החשובות מאחור

Monday Aug 22, 2022

המטאוורס עומד לשנות את החיים שלנו ברמות שקשה עדיין להכיל, ובשביל להתחיל להבין על איזה שינוי מדובר אירחנו את עדי יופה, שהיא עתידנית שחוקרת ומרצה על התחום. על המהפכה שתתרחש בשנים הקרובות ושתטלטל את העולם שהכרנו לפחות כמו מהפכות האינטרנט והענן, הסוגיות האתיות שעולות סביב ההתנהלות של כל אחד מאיתנו בעולם המקביל, ואיך זה ישפיע על עולם התרבות, החינוך, התקשורת… ובעצם הכל.

Sunday Aug 14, 2022

מייקל אייזנברג, שהוא משקיע ושותף מנהל בקרן הון-סיכון אבל הלב שלו בכלל ביזמות חברתית, על המדינה שצריכה פחות לנהל בעצמה ויותר לתת לאזרחים אוטונומיה ניהולית. על הפוליטיקה והממשל שתקועים בעידן שאחרי המהפכה התעשייתית למרות שאנחנו כבר בעיצומה של מהפכה המידע. וגם למה הוא בטוח שמדינת ישראל יכולה להפוך למדינה המובילה בעולם בהרבה מאוד תחומים שהיא בכלל לא נמצאת בהם, ומה צריך להשתנות במערכות המדינה כדי שזה יקרה.

Monday Aug 08, 2022

יואב פרידן, מנהל תיכון בת"א ויו"ר משותף של "מנהיגים" - ארגון מנהלי ומנהלות בתי הספר, על שינוי הפרדיגמה שנדרש בדחיפות בכל המערכת, השמרנות של משרד החינוך והפתרונות שמצויים בארגון המנהלים שמכירים את השטח ויודעים מה צריך לעשות כדי לשפר את המצב. דני בולר, שהוא מורה למתמטיקה שמכונה גם מורה הטיקטוק, על התכנים שהוא מעביר לתלמידים דרך הטיקטוק לא בשביל ללמד אותם חשבון - אלא כדי לייצר להם מוטיבציה ללמוד. על מערכת התמריצים שלא קיימת ושצריכה להיות כדי לעודד מורים למצויינות ועל התפקיד של מורה בימינו.

Sunday Jul 31, 2022

(5:45) אלעד מלכא, מנכ"ל ומייסד "האינטרס שלנו - הלובי שלך בכנסת" וסגן יו"ר הליברלים בליכוד, הסביר למה מוצרי הצריכה בישראל הם בין היקרים בעולם ומה אפשר לעשות כדי להוזיל אותם. על פוליטיקאים שמשרתים את התעשייה במקום את הצרכנים ולא עושים את המהפכה שתוריד פה מחירים ואפילו תביא להם כמה מנדטים. (43:15) אבי גרייניק הגיע לדבר איתנו על החשש של אמנים ישראלים להגיד משהו מהלב לעומת הסטנדאפיסטים האמריקאים למשל שלא דופקים חשבון. על התרבות הישראלית והשיח שהפכו לקצר וענייני למרות שהחיים הרבה יותר מורכבים משני משפטים. ואיך הכל קשור להומור

Monday Jul 25, 2022

(3:56) בימים שבהם האנס הסדרתי אלון קסטיאל משתחרר ממאסר ונראה שמערכת המשפט לא מצליחה לתת פתרון הולם לסכנה שמסתובבת חופשי - נשים פרטיות מרימות את הכפפה כדי שלא נשכח את הסיפור המחריד ונלמד ממנו גם הלאה. נועה להריש, שהותקפה בסם אונס במהלך בילוי בתל אביב, הגיעה לספר על האירוע המטלטל שעברה ושבמזל נגמר בכך שחברה שלה מצאה אותה ממוטטת מחוץ למועדון. על חוסר המודעות, מה זה בכלל "סם אונס" והיחס המשפיל שקיבלה בבית החולים. תמרה בן נתן, מנהלת בר בת"א, יזמה מחאה לגירוש אלון קסטיאל מהמרחב הציבורי, והפיצה כרזות wanted שלו שיצאו כבר מגבולות העיר. אצלנו היא סיפרה כמה היה לה חשוב שנשים צעירות שלא מכירות את הפנים של קסטיאל יידעו מי זה ומאיפה עלה לה הרעיון. (46:12) מאיה יעקבס, שהיתה המנכ"לית של עמותת צלול בעשור האחרון, הגיעה להסביר במילים פשוטות כמה המצב של כדור הארץ בכי רע. על החום הקיצוני באירופה, השריפות, פליטי האקלים, מלחמות על משאבי טבע ובכלל מזג האוויר שמשתולל בגלל שאנחנו משמידים את עצמנו ביעלות ובנחישות כבר עשרות שנים.

Image

Your Title

This is the description area. You can write an introduction or add anything you want to tell your audience. This can help potential listeners better understand and become interested in your podcast. Think about what will motivate them to hit the play button. What is your podcast about? What makes it unique? This is your chance to introduce your podcast and grab their attention.

Copyright 2022 All rights reserved.

Podcast Powered By Podbean